Strona głównaMotoryzacjaZ jakich elementów składa się detailing samochodu?

Z jakich elementów składa się detailing samochodu?

Detailing jest to pielęgnacja wnętrza samochodu, karoserii oraz felg. Jego głównym celem jest odświeżenie wygląd pojazdu, jednak niesie ze sobą dodatkowe korzyści. Samochód, który regularnie jest poddawany takiemu procesowi, nie tylko wygląda lepiej bezpośrednio po czyszczeniu, ale również długofalowo jest lepiej „zaimpregnowany”. 

Od czego zacząć detailing?

Na detailing składa się co najmniej kilka zadań. Pierwszym z nich jest spłukanie samochodu zimną wodą. Pozwala to pozbyć się kurzu, świeżego brudu oraz osadów. Kolejnym etapem jest mycie wstępne. Tutaj warto już sięgnąć po profesjonalne kosmetyki do detailingu, które będą kluczowe w dokładnym doczyszczeniu elementów nadwozia.  Do późniejszego etapu – mycia właściwego, konieczne będą dwa wiaderka. Jedno powinno być przeznaczone wyłącznie do płukania gąbki. Jest to ważne, ponieważ zaległe w gąbce drobinki kurzu czy piasku mogą powodować rysowanie lakieru.

Mycie felg oraz glinkowanie

Na felgach rónież osadza się brud oraz osad ze ścierających się klocków hamulcowych. Do kompleksowego mycia felg służy tzw. krwawa felga. Jest to preparat, który należy rozpylić na felgi, a następnie dokładnie spłukać, pomagając sobie pędzelkiem lub szmatką.

Czyszczenie poprzez glinkowanie pomaga pozbyć się mocno zastygłego brudu w formie drobinek asfaltu, pyłu z klocków hamulcowych czy żywicy z drzew. Różne zestawy detailingowe oferują glinki dobrane do potrzeb klienta oraz lakieru. Przed użyciem glinki należy starannie wysuszyć samochód oraz zaopatrzyć się w środek ułatwiający jej poślizg.

Elementy detailingu zewnętrznego

Detailing cechuje dbałość o szczegóły. Dlatego podczas tego procesu nie należy zapominać o pozostałych elementach zewnętrznych. Odpowiednia konserwacja i czyszczenie plastików, szyb oraz reflektorów jest również bardzo istotnym elementem procesu. Plastiki chronione przed degradacją będą dłużej cieszyły oko, a wypolerowanie lamp może realnie wpłynąć na bezpieczeństwo na drodze. Ostatni, choć na pewno nie najmniej ważny, jest proces woskowania.

Detaling wewnętrzny

Kiedy już pielęgnacja nadwozia została zakończona, warto przenieść się do wnętrza pojazdu. W skład detalingu wewnętrznego wchodzi nie tylko odkurzanie, ale również pranie tapicerki oraz podsufitki. Obejmuje on również staranne czyszczenie kokpitu. Tu pomocne są zestawy detailingowe (np. dedykowany zestaw do detalingu wewnętrznego). Środki przeznaczone do czyszczenia wnętrza powinny być odpowiednio dopasowane do rodzaju materiału, z jakiego wykonane są elementy kokpitu. Warto zwrócić uwagę na to, aby środki używane we wnętrzu pomagały w regeneracji drobnych rys oraz impregnowały.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne