Strona głównaMotoryzacjaKiedy odwiedzić blacharza samochodowego?

Kiedy odwiedzić blacharza samochodowego?

Bezpieczną i komfortową jazdę autem umożliwia tylko regularne przeprowadzanie niezbędnych napraw. Wizyta u dobrego mechanika jest konieczna po wszelkiego rodzaju wypadkach i przy awariach samochodu. Jednak szczególne znaczenie, a często pomijane zwłaszcza przy mniejszych szkodach ma blacharstwo. Warszawa może skorzystać z najwyższej jakości usług blacharskich, które pozytywnie wpłyną na żywotność i wygląd pojazdu. Z czym można udać się do blacharza?

Czym zajmuje się blacharz?

Blacharz samochodowy musi ściśle współpracować z mechanikiem i lakiernikiem, a bez jego udziału wiele napraw byłoby zwyczajnie niemożliwa. Dotyczy to przede wszystkim napraw aut powypadkowych, gdyż blacharstwo obejmuje naprawę nadwozia oraz obróbkę ręczną i mechaniczną blach. Ważną częścią prac blacharskich jest również przygotowanie pojazdu do dalszych napraw, którymi zajmie się mechanik i lakiernik. Tak więc bez blacharza wielu napraw nie dałoby się przeprowadzić. Ważną częścią pracy blacharza jest również konserwacja antykorozyjna, która zabezpiecza samochód przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Najczęstsze naprawy w zakładzie blacharskim

Do blacharza najczęściej trafiają auta powypadkowe, które wymagają znacznych napraw blacharskich na skutek stłuczek, wypadków, czy zdarzeń losowych jak np. gałąź, która spadła na auto. Zawodowiec m.in. wyprostuje wgnieciony dach, czy zniszczone drzwi. Dodatkowo zajmie się też niewielkimi uszkodzeniami, które negatywnie wpływają na estetykę samochodu, obniżając jego wartość, a w dłuższej perspektywie mogą przynieść więcej szkód. Blacharz zajmie się również rdzą, która zaniedbana może się rozprzestrzeniać. Dobry blacharz o dużym doświadczeniu potrafi przywrócić do świetności nawet najbardziej zaniedbane auto.

Blacharstwo Warszawa – ile kosztują usługi?

Cena naprawy blacharskiej zależy od zakresu prac i wielkości uszkodzeń. Drobne naprawy jednego elementu to zazwyczaj koszt od 100 do 300 zł. Oczywiście uszkodzenia po poważnych wypadkach ze względu na swój rozmiar będą zdecydowanie droższe. Warto jednak pamiętać, że na dobrym blacharzu nie ma co oszczędzać. Poprawki po źle wykonanej pracy będą oznaczały konieczność dwukrotnego poniesienia kosztów naprawy. Efektywne naprawy, które wydłużą żywotność samochodu i pozwolą na bezpieczną jazdę zapewnią tylko wyszkoleni specjaliści, którzy od lat oferują wysokiej jakości blacharstwo. Warszawa może skorzystać z zakładu, który świadczy wysokiej jakości usługi blacharsko – lakiernicze, dzięki temu w jednym miejscu można wykonać wszystkie naprawy karoserii kompleksowo.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne