Strona głównaMotoryzacjaKariera — znajdź pracę w salonie samochodowym BMW

Kariera — znajdź pracę w salonie samochodowym BMW

Zatrudnienie u globalnego lidera – a takim bez wątpienia jest BMW – to nie tylko gwarancja stabilnej posady, ale także szansa na atrakcyjne zarobki oraz rozwój zawodowy. Praca pod tym szyldem jest też pewnym prestiżem. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że dużym zainteresowaniem cieszą się salony samochodowe BMW. Jak znaleźć pracę w salonie samochodowym BMW i dlaczego warto to zrobić? Odpowiedź znajdziesz w naszym tekście.

Dlaczego warto pracować w salonie samochodowym BMW?

W zasadzie nie powinno nikogo dziwić, że praca w salonie samochodowym BMW to rozwiązanie, które jest uznawane za sposób na pewną karierę. Wynika to przede wszystkim z następujących przyczyn:

  • praca w BMW to przede wszystkim duży prestiż. Jeśli były sprzedawca w salonie BMW zdecyduje się na poszukiwanie innego zatrudnienia (zmiana pracy co kilka lat to zjawisko typowe dla XXI wieku), potencjalni pracodawcy z pewnością docenią taki wpis w CV;
  • praca w salonie samochodowym to świetny sposób na doskonalenie kompetencji sprzedażowych;
  • najbardziej ambitni sprzedawcy mogą liczyć na awans w strukturach firmy.

Praca w salonie samochodowym – czy jest to zajęcie wyłącznie dla pasjonatów?

W pewnym sensie tak. Trudno wyobrazić sobie sytuację, w której praca w salonie samochodowym jest wykonywana przez osobę niemającą rozeznania w branży. Nie trzeba być wprawdzie zapalonym, fanatycznym miłośnikiem motoryzacji, ale wskazane jest zainteresowanie branżą i pewna doza wiedzy na jej temat.

Z drugiej jednak strony trzeba pamiętać, że sama pasja – aczkolwiek stanowi ważny atut – nie jest jedynym czynnikiem wymaganym do pracy w salonie samochodowym. Z pewnością znasz niejednego fana aut, który wiele godzin dziennie spędza w garażu i niechętnie opuszcza swoją samotnię. Jeśli tak jest, to taka osoba niestety najprawdopodobniej nie sprosta wyzwaniu, jakim bez wątpienia jest praca w salonie samochodowym. Skąd wynika taki stan rzeczy?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Praca w salonie opiera się przede wszystkim na budowaniu relacji z nowymi i obecnymi klientami marki, co powinno przekładać się na rosnącą sprzedaż. Tymczasem, zdolności manualne i zamiłowanie do majsterkowania przy jednoczesnym braku zdolności do nawiązywania relacji to cechy, które nie pomogą w bezpośredniej pracy z klientem. Będą za to przydatne np. podczas pracy w serwisie samochodowym. Warto wspomnieć, że BMW również prowadzi takie serwisy. Zatem każdy miłośnik motoryzacji ma szansę znaleźć pod szyldem marki pracę odpowiednią dla siebie.

Salon samochodowy BMW to jeszcze nie wszystko…

Warto pamiętać, że praca w salonie samochodowym to nie jedyna dostępna możliwość dla osób, które chcą pracować dla globalnego lidera, jakim jest BMW. Oprócz tego możliwa jest np. praca w finansach, ubezpieczeniach lub w działach administracyjnych i technicznych.

Jeśli jesteś zainteresowany pracą dla światowej marki, zapoznaj się z ofertami znajdującymi się na stronie internetowej https://www.praca-dealerbmw.pl/home/oferty-pracy/ i aplikuj z użyciem przejrzystego formularza zgłoszeniowego. Jeśli spełniasz warunki określone w ogłoszeniu, rekruterzy BMW z pewnością się z Tobą skontaktują. Powodzenia!

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne