Strona głównaSamochody osoboweSamochody Porsche – co warto wiedzieć o Porsche Taycan?

Samochody Porsche – co warto wiedzieć o Porsche Taycan?

Porsche, kojarzone ze sportowymi samochodami, w 2019 roku zdecydowało się na rewolucyjny krok – wprowadziło do swojej oferty w pełni elektryczny model. Porsche Taycan, bo tak nazwano nową propozycję, okazało się być wyjątkowym elektrykiem. Co go wyróżnia spośród innych aut bezemisyjnych?

„Bezkompromisowy”. „Z iskrą w duszy”. „Dosięga marzeń”. Tak o Porsche Taycan mówi marka. Nie od dziś wiadomo, że samochody Porsche mają się wyróżniać. Chodzi nie tylko o ikoniczny design, lecz także o wyjątkowe osiągi. Chociaż wielu wątpiło, czy w przypadku auta elektrycznego ten ostatni element będzie możliwy do zrealizowania, zdecydowanie się udało.

Turbo szybki samochód elektryczny

Pierwsze podstawowe odmiany Taycana, które pojawiły się na rynku, dysponowały mocą 408 oraz 476 KM i rozpędzały się od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy. Prędkość maksymalna wynosiła dokładnie 230 km/h. Już te wyniki robiły wrażenie na kierowcach, którzy sceptycznie podchodzili do elektrycznego Porsche.

Jednak marka na tym nie poprzestała. Obecnie osoby odwiedzające salon Porsche w Łodzi, Warszawie czy Krakowie mogą zamówić Taycana Turbo S Cross Turismo, który ma moc 761 KM i rozpędza się do setki w zaledwie 2,9 s lub Taycana Turbo GT o mocy – uwaga – 1100 KM. Najmocniejszy model od 0 do 100 km/h przyspiesza w 2,3 s!

Ale to nie koniec. Do Taycana Turbo GT da się dokupić pakiet Weissach, który skraca czas potrzebny do osiągnięcia setki do 2,2 s.

Taki wynik w elektryku jest naprawdę imponujący. Tym samym Taycan to prawdziwe sportowe superauto.

Załącznik:
samochody_porsche (2).jpeg

Nie tylko szybkość, lecz także zasięg

Patrząc na te wyniki można pomyśleć, że Porsche skupiło się wyłącznie na jednej kwestii – na szybkości. Nic bardziej mylnego. W przypadku samochodów elektrycznych bardzo istotny jest zasięg, o czym marka nie zapomniała. Ile może przejechać najmocniejszy Taycan na jednym ładowaniu? Aż 555 km w cyklu mieszanym. Wszystko dzięki baterii o pojemności 105 kWh.

Co ciekawe, ponad 500 km na jednym banku nie osiąga wiele spalinowych Porsche.

Jakie Porsche Taycan są dostępne na rynku?

Aktualnie salon Porsche, np. Porsche Centrum w Łodzi, oferuje Taycana w kilkunastu odmianach. Najmocniejszym Taycan Turbo GT i Turbo GT z pakietem Weissach towarzyszą wersje:

– Taycan,

– Taycan 4 Cross Turismo,

– Taycan Sport Turismo,

– Taycan 4S, 4S Cross Turismo, 4S Sport Turismo,

– Taycan Turbo, Turbo Cross Turismo, Turbo Sport Turismo, Turbo S, Turbo S Cross Turismo, Turbo S Sport Turismo.

Różnią się między sobą m.in. liczbą miejsc – w Turbo GT mogą podróżować dwie osoby, w pozostałych 4 lub 5, napędem na tył albo na wszystkie koła i oczywiście mocą jednostek napędowych.

Każdy model da się dowolnie skonfigurować, to znaczy wybrać kolor nadwozia i wnętrza, rodzaj obręczy, napisy i naklejki, typ foteli, dodać pasy świetlne lub dekory, a nawet dokupić personalizowane klucze do samochodu wykończone skórą wraz z etui.

Od jakich kwot zaczyna się cennik? Od 489 tys. zł. Tyle trzeba zapłacić za bazowego Taycana.

Gdzie kupić samochody Porsche w Łodzi? Najlepiej bezpośrednio u dealera marki: https://dealer.porsche.com/pl/lodz

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne