Strona głównaMotoryzacjaJak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Czy istnieją skuteczne sposoby, by uchronić auto przed złodziejem? Nie ma metod, które dają 100% pewność. W ostateczności bowiem nasz samochód może zostać wywieziony na lawecie. Mimo to są skuteczne sposoby, by zabezpieczyć auto przed kradzieżą. Z pewnością zniechęcą one potencjalnego przestępcę. Największą rolę dla bezpieczeństwa auta mają zabezpieczenia fabryczne. Tym bardziej skomplikowane im nowsze jest auto. Nic dziwnego. Postęp dotarł także do branży zabezpieczeń samochodów. Elektroniczne zabezpieczenia stały się standardem u wszystkich producentów aut. Okazuje się jednak, że nie chronią one w 100% naszego mienia. Stąd pojawia się pytanie ze wstępu. Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? Jest kilka ciekawych sposobów, które utrudnią działania złodziejom. Okazuje się przy tym, że nie są one drogie. Cena zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą zależy od stopnia skomplikowania. Wiąże się też z typem auta.

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą — blokada skrzyni biegów

Blokada skrzyni biegów jest jednym ze skuteczniejszych zabezpieczeń samochodu przed kradzieżą. Solidna, mechaniczna konstrukcja, uniemożliwia ruch drążka. To idealne zabezpieczenie antykradzieżowe do samochodów z manualną skrzynią biegów. Blokada jest trwale zamontowana do nadwozia auta. Jej założenie trwa kilka sekund. Zwolnienie możliwe jest tylko przy użyciu dedykowanego klucza. Mechaniczna blokada drążka skrzyni biegów jest dyskretna. Nie szpeci wnętrza samochodu. Fachowo założona jest skutecznym zabezpieczeniem auta przed kradzieżą. Nawet jeśli przestępcy uda się uruchomić silnik. W nowszych autach sprawdza się mechaniczna obudowa joysticka elektronicznie sterowanej skrzyni biegów. Działa na podobnej zasadzie. Do jej zdjęcia konieczny jest właściwy klucz. Blokada na joystick zmiany biegów uniemożliwia sterowanie skrzynią. Złodziej nie ma możliwości odjechania z miejsca zdarzenia. To skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą. Z pewnością zniechęci wielu amatorów cudzej własności.

Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą — blokada kierownicy

Mechaniczna blokada kierownicy to zabezpieczenie niemal doskonałe do każdego samochodu. Jest idealne do pojazdów z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów. Także tych, gdzie biegi zmienia się przy kierownicy. Tam standardowe zabezpieczenia nie mają racji bytu. Stąd idealna wydaje się mechaniczna blokada kierownicy. Zabezpieczona uniemożliwia obrót. Tym samym sterowanie autem staje się niemożliwe. To bardzo skuteczne zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Do tego bardzo dyskretne. Zwolnienie blokady możliwe jest dzięki odpowiedniemu kluczowi. Obsługa tego zabezpieczenia antykradzieżowego do samochodu jest banalna. Nie przysparza problemu prawowitemu użytkownikowi. Jednak skutecznie zniechęci potencjalnego złodzieja.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne