Strona głównaMotoryzacjaDążenie do celu i konsekwencja - jak przekładają się na sukces marki...

Dążenie do celu i konsekwencja – jak przekładają się na sukces marki Hyundai

Firma Hyundai została założona przez Koreańczyka ChungJu-yunga w 1947 roku i od tego czasu jest jednym z liderów wśród grup motoryzacyjnych na świecie. Od samego początku założyciel dążył do rozwoju i zawsze sięgał po najwyższe cele. W związku z tym firma Hyundai do dzisiaj konsekwentnie się rozrasta i wciąż szuka nowych rozwiązań, by zadowolić klientów. Jak wygląda historia powstania firmy Hyundai i jaka jest jej wizja na przyszłość?

Pasja i ambicja założyciela firmy Hyundai

Założycielem firmy Hyundai był Koreańczyk Chung Ju-yung, które pochodził z małej wioski Asan. Posiadał sześcioro rodzeństwa i od najmłodszych lat pracował z ojcem, by utrzymać rodzinę. Jego ambicje jednak od zawsze sięgały wyżej, dlatego trzykrotnie uciekał z domu, ale jego ojciec zawsze ściągał go z powrotem. W trakcie tych krótkich pobytów poza domem pracował, jako księgowy i robotnik budowlany w mieście Kowon, gdzie odkrył pasję do inżynierii. W 1935 roku ojciec w końcu pozwolił, aby Chung spełniał marzenia. Chung udał się, więc do Seulu, gdzie pracował, jako robotnik budowlany, doker i dostawca ryżu. Po trzech latach niepowodzeń udało mu się, założył własny sklep z ryżem, jednak niedługo potem, handel ryżem został w Korei zabroniony.

W 1941 roku Chung Ju-yung założył  więc nowy biznes – warsztat samochodowy w Seulu. Już wtedy jego firma była niezwykle wydajna, a Chung naprawiał samochody pięć razy szybciej niż lokalni konkurenci. Niedługo potem Korea Południowa była ogarnięta wojną, a po jej zakończeniu kraj wymagał odbudowy. Chung miał na ten temat własną wizję – w 1947 roku założył więc firmę Hyundai, która po koreańsku oznacza ,,nowe czasy”. Początkowo firma Hyundai Civil Works, potem przekształcona w Hyundai Construction Company, zajmowała się inwestycjami budowlanymi.

W 1967 roku na bagiennym pustkowiu w Ulsan powstał zakład produkcyjny i centrum projektowe firmy Hyundai Motor Company. Obecnie jest to największy na świecie zakład produkujący samochody. Pierwszy samochód firmy Hyundai przy współpracy z firmą Ford Motor Company – Cortina – powstał w 1968 roku, a pierwszy samodzielny pojazd Hyundai Pony wszedł na rynek w 1975 roku. Ambicje Chung Ju-yunga były tak duże, że poza świetnie działającą firmą samochodową, stworzył także własną flotę Hyundai Glovis i spółkę produkującą stal.

Marka Hyundai wspiera swój kraj

Jak wspomniano wcześniej, nazwa Hyundai pochodzi od koreańskich słów „Hyun” – nowoczesny i „Dai” – era lub pokolenie. Hyundai oznacza więc erę nowoczesności. Na początku istnienia, w 1947 roku, firma Hyundai Engineering and Construction zajmowała się realizacją ważnych kontraktów rządowych w Korei Południowej. Po zakończeniu wojny, gdy kraj był zniszczony i wymagał odbudowy, Hyundai zaczął budować nowe budynki i konstrukcje oraz wspomagał proces uprzemysłowienia kraju. Poza tym Hyundai Engineering and Construction była odpowiedzialna za budowę większości infrastruktury transportowej w Korei Południowej, między innymi za budowę drogi ekspresowej Kyeong-bu i odegrała znaczącą rolę w modernizacji kraju.

Dążenie do uzyskania najlepszej jakości

W dzisiejszych czasach marka Hyundai zmierza w stronę coraz większego rozwoju. Z myślą o przyszłym pokoleniu, firma pracuje nad przyjaznymi dla środowiska pojazdami i ekologicznymi technologiami. Hyundai dąży do stworzenia ery mobilności wolnej od wszelkich zanieczyszczeń. Kolejnym celem jest podbijanie międzynarodowych rynków samochodowych – najnowsze modele samochodów marki Hyundai są dostępne na nawrot.hyundai.pl.

Firma nieustannie wprowadza na rynek nowoczesne pojazdy wyposażone w ekologiczne technologie. W 2013 roku powstał pierwszy pojazd zasilany wodorowymi ogniwami paliwowymi – Hyundai ix35 Fuel Cell. Natomiast w 2016 roku Hyundai przedstawił model IONIQ, czyli pierwszy samochód napędzany trzema jednostkami – hybrydowy, typu plug-in oraz elektryczny.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne